Navigace

Obsah

Trénování paměti

Typ: ostatní
Dobrý den, zdravím všechny příznivce trénování paměti,
posílám třetí várku cvičení v tomto roce.
Z téměř sta odeslaných e-mailů mi přišly fotky pouze 3 dokončených dokreslovaček... Nestyďte se a bez ostychu posílejte své výtvory :)

Také budu rád, když mi napíšete, jak trávíte tyto dny, jestli vyrážíte na nějaké procházky, nebo jste se třeba během nouzového stavu naučili něco nového?

K úkolům:
V prvním úkolu na Vás čekají přesmyčky jmen únorových oslavenců s dílčím úkolem, některé varianty jmen by se mohly používat v podobě, která je v zadání, co říkáte?


Pak Vás čeká cvičení na pozornost, zkuste nejdříve odhadnout a zapsat si vaše tipy a až pak spočítejte, kolik bruslí jede na kterou stranu.

Třetí úkol je náročný, převážně pro ženy, jelikož ve většině případů mají od přírody prostorovou orientaci slabší než muži, pokud máte nějaký zážitek ze života k tomuto tématu, klidně se podělte.

Následuje zeměpisně vědomostní cvičení, u kterého budeme přiřazovat města do jednotlivých krajů, pokud se Vám cvičení zdá příliš obtížné, vezměte si na pomoc třeba autoatlas, nebo zapojte i širší rodinu.

V pátém úkolu na procvičení dlouhodobé paměti budeme pracovat se stromy, snad to bude pro Vás oddychovější než cvičení předchozí.

Šestý úkol procvičí Vaši slovní zásobu, kolik se Vám podaří vymyslet nových slov různé délky, pádu, tvaru a významu?

Přeji příjemný čas při luštění úkolů!

Těším se na Vaše reakce!

Klidné dny,
s úctou,
Zdenek Gloz
facebook.com/pametar
pametar@seznam.cz

Přílohy

Vytvořeno: 4. 2. 2021
Poslední aktualizace: 4. 2. 2021 09:41
Autor: